• LinkedIn
  • Subcribe to Our RSS Feed

Američané mají půl miliardy Viktora Koženého a nabízejí ji Čechům

Kvě 24, 2012   //   by Draho   //   "Blog", Ze světa  //  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Američané mají půl miliardy Viktora Koženého a nabízejí ji Čechům

Kožený v poutechTisícům Čechů, kteří přišli o peníze kvůli „pirátovi z Prahy“ Viktorovi Koženému, se po 17 letech naskytla šance k částečnému odškodnění. Jak zjistila MF DNES, Spojené státy nabízejí půl miliardy, kterou utržily za finančníkovu vilu. Příležitost získat finančníkovo jmění v USA se podvedeným Čechům naskytla zcela nečekaně. Byl to příjemný šok. „Šance získat finance z USA je opravdu velká,“ řekl MF DNES likvidátor fondů Zdeněk Častorál. Čechům pomohla touha amerických prokurátorů potrestat Koženého za údajné okradení tamních investorů a politiků.

Americké úřady mu totiž zabavily luxusní horskou chatu Peak House v Aspenu, oblíbeném lyžařském centru v Coloradu. Američany přitom nezajímalo, že Kožený přepsal dům na matku. Za jeho prodej inkasovali 413 milionů korun.

Chata se nyní podle zjištění MF DNES může stát prostředkem k odškodnění Čechů, které Kožený podle soudu podvedl, když vytuneloval harvardské fondy. Na peníze poškození čekají dlouhých sedmnáct let. Finančník se zatím před spravedlností ukrývá na Bahamách.

Letos na konci března přitom soud zamítl žádost USA o vydání Koženého z Baham, a tak stanuli prokurátoři před povinností – do 25. května musí finančníkovi téměř půl miliardy vrátit. Ale to se jim nechce. A tak USA na konci dubna informovaly české úřady, zda nemohou vznést nárok na peníze ony.

Vrchní soud v Praze zprávu přeposlal poškozeným z harvardského holdingu. Finančník byl totiž v Česku nepravomocně odsouzen kvůli podvodům a musí vyplatit odškodnění ve výši deseti miliard.

Nyní se zástupci harvardských akcionářů snaží co nejrychleji peníze získat. Času mají málo, už jen deset dní. Pak USA budou nuceny odeslat peníze Koženého matce.

Všimněte si, že Američany přitom nezajímalo, že Kožený přepsal dům na matku !!!

Comments are closed.